TCL C755 QD-Mini LED 4K TV Satışa Sunuldu

Dolby Vision, Dolby Vision IQ, Dolby Atmos ve 144Hz’e kadar yenileme hızı gibi özelliklere sahip olan C755 QD Mini LED TV,  IMAX geliştirilmiş izleme deneyimi sunuyor. Önceki nesil 2023 model C745 serisi 55, 65, 75, 85 inç boyutlarında gelirken, yeni nesil 2024 model C755 Mini LED serisi, daha büyük ekran severler için 98 inç seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor.

TCL’nin QD-Mini LED teknolojisi, gerçek hayattaki renklerle inanılmaz derecede canlı görüntüler sunan, daha yüksek kontrast oranına sahip bir ürün olarak öne çıkıyor. Ayrıca artırılmış tepe parlaklığı, daha geniş gerçek renk spektrumu, daha geniş ekran boyutu ve QLED Pro ekstra uzatılmış renk ömrü gibi özelliklerle de fark yaratan bir seçenek haline geliyor.

Tüm ekran boyutları, tam dizi (Full Array Lokal Dimming) yerel karartma ile her bir bölge için parlaklık seviyesini, bulunduğu ortama göre analiz ederek led arka ışığını ve sahneyi doğru bir şekilde yapay zeka algoritmasıyla ayarlayıp izleme deneyimini başarılı bir hale getiriyor. 500’den fazla yerel karartma özellikli led arka aydınlatmalar sayesinde, ekranın her bölgesinde daha ayrıntılı daha parlak ve daha gerçekçi bir görüntü performansı sunuyor. Her biri birbirinden bağımsız led aydınlatmalar sayesinde, sunulan her karenin parlaklık seviyesi analiz edilerek en karanlık sahnelerde bile detayları gösterebiliyor.

Yeni nesil 4 alaşımlı Quantum Nokta Kristali (QLED-PRO) teknolojisinin gücünü kullanan TCL, DCI-P3 standardına göre %96’ya varan bir renk gamı ile 1 milyardan fazla canlı ve en doğru rengi ortaya çıkararak, son derece zengin bir renk ahengi sunuyor.

Gerçek 144Hz ekranlarla, en net ve en keskin görüntü performansı için 4k çözünürlük sunan C755 serisi, özellikle oyun konsollarında sıkça yaşanan titreşim, görüntü yırtılması ve bulanıklık sorunlarını ortadan kaldırıyor. HDMI 2.1 desteği ve AMD FreeSync Premium Pro sertifikası ile en yeni nesil oyun konsollarına ve yeni nesil yüksek grafik içeren oyunlara tam uyum sağlıyor. Böylece aksiyonu bol sürükleyici bir oyun deneyimine imza atıyor.

IMAX Enhanced ekranı ile sinematik ses ve görüntülerin farkını yansıtan C755 serisi; Ekran kalibrasyon, çözünürlük, gerçek renk doğruluğu, parlaklık, kontrast, kare kalitesi ve ses performansı için en güçlü sertifikasyon kriterlerini karşılayarak IMAX keyfini evinize taşıyor.

TCL Electronics, Dünyada bulunan tüm renkleri, olağanüstü kontrast ve kristal netliğini yansıtan ve görsel performansı arttıran yapay zeka destekli AIPQ 3.0 akıllı görüntü işlemcisi ile Akıllı Televizyon deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. TCL C755 serisinin 98 inç ekran boyutunda ONKYO’nun 2.1 kanal ses sistemi ve 50W gerçek ses çıkış gücünü, dahili Subwoofer sistemi ile birleştirerek, üst düzey bir Hi-Fi gücüne dönüşmesini sağlıyor. Yapay zeka destekli ses kalibrasyonu sayesinde; bulunduğu ortamdaki gürültü seviyesini ölçüp ortama en uygun sesi otomatik uyarlar.

TCL C755, Game Master 2.0 oyun ustası ile gelişmiş ekran ayarlarının yanı sıra, titreşimsiz ve akıcı VRR destekli 144 Hz’lik ekran kalitesiyle, oyun deneyimini de artırıyor. Metalik ve çerçevesiz tasarımı ile TCL C755 serisi, her ortama sorunsuz bir şekilde entegre oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x