İş insanı Murat Ülker, Porsche 911 Dakar versiyonunun Finlandiya’daki etkinliğinin videosunu paylaştı. Donan göl üzerinde Ferrari sürüşünü hatırlattı.

Ferrari ve özellikle klasik Mercedes hayranı olduğu bilinen, İngiltere’ye klasik otomobil yarışlarını izlemeye de giden, geçmişte otomobil yarışlarına katıldığı da bilinen iş insanı Murat Ülker, Porsche 911 Dakar versiyonunun Finlandiya’daki etkinliğinden bir video paylaştı. Murat Ülker, paylaşımının altına şöyle yazdı: “Yaz gelmeden… Hatırlarım yıllar önce St. Moritz’de 4×4 Ferrari kursuna gitmiştim. O otomobillerin yol tutuşu fevkalade idi. Fakat buz o kadar kaygandı ki biz binene kadar yürürken yere düşecektik, 911 Dakar going sideways”

Murat Ülker, geçen 30 Ocak’ta fiyatı o gün 50 milyon TL’den başlayan 2024 model Ferrari Purosangue’yu görünce hayranlığını gizleyememişti. İnstagram hesabından otomobilin videosunu paylaşan Murat Ülker, “Bulsak da test sürüşü için ödünç alsak” ifadelerini kullanmıştı.

İSVİÇRE’DE DONMUŞ GÖL ÜZERİNDE FERRARİ KEYFİ

Ülker’in daha önce Ferrari deneyimini yaşadığından bahsettiği İsviçre Alpleri’ndeki lüks tatil beldesi St Moritz neredeyse her yıl şubat ayı sonunda klasik Ferrari’lerin hız festivaline sahne oluyor. Bu yılda Ferrari tutkunları donmuş göl üzerinde 70’li 80’li ve 90’lı yılların klasik Ferrari’leriyle bu festivalin tadını çıkardılar. Ferrari’ler donmuş göl üzerinde sürücülerine büyük keyif vererek seyrettiler. Corso Pilota Classiche’ye kaydolan Ferrari müşterileri kendi vintage Şahlanan Atlarını veya özenle seçilmiş bir klasiği kar ve buz üzerinde test etme şansını da yakaladılar. Kurs sırasında, profesyonel eğitmenler katılımcılara 308 GTB, 550 Maranello, 1980’lerde 3.2 Mondial ve ikonik 365 GTB4 “Daytona” dahil olmak üzere Ferrari’lerde nasıl ustalaşacaklarını gölde iki gün boyunca heyecan verici bir dostluk ve viraj alma deneyimini yaşattılar.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x